O nama

Udruga je osnovana 2007. godine, a počeci djelovanja sežu još u 2002., kad je održana prva međunarodna suhozidna radionica u selu Dragodid kod Komiže na Visu. Radimo na edukaciji i interpretaciji suhozidne baštine u Hrvatskoj putem praktičnih radionica obnove, istraživanja o vještini i njenim nositeljima, stručnih skupova koji povezuju različite suhozidne aktere i inventarizacijom materijalnog i nematerijalnog. Udruga povezuje baštinske hobiste i profesionalce koji dijele interes za suhozidom, one koji žele vikende provoditi žuljavih ruku, zemljanih i blatnjavih nogu, i one koji se uz to, suhozidom bave i na druge stručne i znanstvene načine.

O svim aktivnostima možete čitati na našem portalu dragodid.org, Facebook i Instagram stranicama, gdje prenosimo i ostale vijesti sa suhozidne scene Hrvatske i susjednih zemalja istočnog Jadrana.

Godišnji izvještaji o radu: 2023.   2022.   2021.   2020.   2019.   2018.   2017.   2016.

Akcijski i financijski plan za naredne godine: 2024.   2023.   2022.   2021.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Udruga trenutno broji 55 redovitih i 47 pridruženih članova i članica. Uvjet za primanje u redovito članstvo je sudjelovanje na jednoj osmodnevnoj ili više kraćih radionica suhozida.

Patric Backes, elektroničar za telekomunikacije i inf. tehnologiju, Pazin
Ines Bačan, Zagreb
Antun Bahat, dipl.ing.prom., Zagreb
Katarina Bačić, bacc. konzervacije kulturne baštine, Rijeka
Julia Bakota Švencbir, mag.ing.agr., Split/Zagreb
Ante Barać, Sinj
Karla Bastalić, stud. arhitekture, Zagreb
Dražen Berlančić, mag.act.soc., Zagreb
Siniša Bodrožić, dipl.ing.arh., Slavonski Brod/Zagreb
Stipe Božinović, mag. paed., Split
Filip Bubalo, prof. povijesti/muzeolog, Split
Roko Buneta, bacc. ing. naut., Zlarin
Ana Burić, mag.ing.arh., Split/Rijeka
Xavier Cartwright, Hvar/French Guiana
Doris Čalić, stud. međun. poslovanja, Zagreb
Andrea Čeko, mag. ing. arh., Split/Zagreb
Barbara Delost, stud. industrijskog dizajna, Čakovec
Bruno Diklić, Zagreb
Pavo Đukan, univ.bacc.ing.prosp.arch., Konavle
Laura Ercegović, bacc.ing.arh., Zagreb
Maja Flajsig, mag. pov. umjetnosti i etnologije, kult. antropologije, Zagreb
Luka Forko, stud. etnologije, Zagreb
Grga Frangeš, dipl. etnolog/muzeolog, Zagreb/Šapjane
Matija Fukat, dipl.ing.arh, Vrbovec
Petar Gavran, dipl. ing. elektrotehnike, Zagreb
Fabio Gržinčić, univ. bacc. ing. el., Klana
Leo Hrs, mag.oecol. et prot.nat, Zagreb
Ana Jadrijević, prof. hrv. jezika i književnosti i prof. fonetike, Primošten
Paweł Jaroszewski, Krakow
Daniel Jokić, mag. geografije, Dubrovnik
Ivan Jovanovac, dipl.ing.arh., Osijek
Josipa Jurlina, mag.ing.kraj.arh., Osijek
Jana Kačar, mag.ing.arch., Rijeka
Nikola Karaman, mag. ing. biol. i ekol. mora., Dubrovnik
Sean Robert Kennedy, dipl. dizajna i tehnologije gradnje, Perth/Grohote
Nevena Kereša, dipl.ing.arh., Varaždin/Wien
Lukša Klaić, Konavle
Eva Kodžoman
Ana Kolarević, specijalistica za optimizaciju konverzija, Zagreb
Anđela Krajina, stud. antropologije i pedagogije, Đakovo/Zagreb
Tanja Kremenić, dr.sc., mag. geografije, Cres
Marta Krištofić, bacc. krajobrazne arhitekture, Zagreb
Miran Križanić, mag.ing.arh., Karlovac/Zadar
Vedrana Križanić, stud. šumarstva, Karlovac/Zagreb
Petra Kudrić Malbaša, studentica farmacije, Sinj
Mateja Kuka, mag. pov. umjetnosti i antropologije, Karlovac/Zagreb
Jelena Kulušić, aps. etnologije, Miljevci/Zagreb
Lorena Kuveždić, stud. etnologije i kulturne antropologije i fonetike, Zagreb
Zoran Lalić, bacc.ing.sec, Zlarin
Nina Lišnić, mag. etnologije i kulturne antropologije, Osijek/Zagreb
Mislav Malbaša, mag.ing.arch., Split
Zvonimir Malbaša, mag.ing.aedif, Sinj
Duje Mikelić, Vranjic/Zadar
Oleg Miklić, teh. za računarstvo, Rijeka
Ivan Milanovski (Mile), magistar etnolog/bibliotekar, Zagreb
Ivona Miloš, mag. dizajna, Praputnjak/Rijeka
Maja Mrvelj, stud. arheologije i pov. umjetnosti, Zagreb
Jean Ni, krajobrazna arhitektica, dokt. kandidat kulture, književnosti, turizma i teritorija, Sardinija
Andro Nigoević, klesar, Nerežišća
Goran Ovanin, Sisak
Ivan Oštarčević, mag. edukacije likovne kulture, Zagreb
Ivana Pavišić, bacc.archaeo., Zadar
Lea Pavković, stud. pov. umjetnosti i muzikologije, Zagreb
Marko Pejić, mag. etnologije, Zagreb
Dino Peruško, maturant, Labin
Sanela Planinčević, mag.ing.geod., Zagreb
Fran Polan, univ. bacc. ing. arch., Zagreb
Matej Požega, mag.ing.arh., Karlovac/Zagreb
Dora Raič, mag.ing.kraj.arh., Zagreb
Mirna Ratkajec, dipl.etnolog/pov.umjetnosti, Vrbovec
Miše Renić, dipl.ing.arh., Zagreb
Nikica Renić, prof. povijesti, Zagreb/Vis
Ante Senjanović, dipl.ing.arh., Split/Zagreb
Filip Marko Srdić, stud. etnologije i kulturne antropologije, Zagreb
Karlo Srdoč, stud. arheologije i etnologije, Pazin
Anera Stopfer, mag. francuskog jezika i književnosti, Zagreb
Vilma Stopfer Svečnjak, mag.ing.kraj.arh., Zagreb
Petra Sturica, mag.ing.prosp.arch., Konavle
Hrvoje Svečnjak, scenski stud., Zagreb
Sanja Šaut, građ. tehničar, Dubrovnik
Ana Šepić, stud. arhitekture, Rukavac
Bruno Škeljo, mag.ing.aedif, Zagreb
Andreja Španović, dipl.sanit.ing, Mošćenice/Sisak
Filip Šrajer, dr. sc., dipl.ing.arh., Zagreb
Mario Švencbir, mag.ing.agr., Zagreb
Vinko Tarbušković, Stari Grad
Nikola Tesla, Starigrad Paklenica
Marija Tkalec, mag.inf., Bedekovčina/Zagreb
Romina Tominić, mag. medijskih umjetnosti i praksi, Lovran
Mislav Tovarac, mag. arheologije, Zagreb
Anita Trojanović, mag.ing.prosp.arch., Konavle
Hana Truta, dipl.ing.med.agr, Zlarin
Anica Tubanović, stud. pov. umjetnosti i antropologije i etnologije, Zadar/ Đakovo
Ana Uremović, bacc. art., Zagreb
Marijana Varašanec, dipl.ing.fizike, Rijeka
Jakov Varenina, mag.ing. računarstva, Trilj
Vili Volić, mag.ing.arch., Zagreb
Zrinka Vrkić, mag.ing.arh., Zadar
Mario Zaccaria, mag. arheologije, Rijeka
Mihaela Zajec, stud. pov. umjetnosti i ukraj. jezika i kulture, Zagreb
Josip Zanki, dr. sc. etnologije i antropologije, Zagreb
Miro Zdunić, umirovljenik, Gospić

4GD_Statut

en_USEN