O nama

Udruga je osnovana 2007. godine, a počeci djelovanja sežu još u 2002., kad je održana prva međunarodna suhozidna radionica u selu Dragodid kod Komiže na Visu. Danas smo prisutni na raznim lokalitetima diljem hrvatske obale i u drugim zemljama; sjedište udruge je u Šapjanama kod Rijeke, a glavna radionica održava se u selu Petrebišća na Učki.

Glavne aktivnosti udruge su organizacija i vođenje suhozidnih radionica te provođenje istraživanja suhozidne baštine u suradnji s lokalnim partnerima, izvornim nositeljima umijeća gradnje suhozida i poznavateljima lokalnih tradicija. O svim aktivnostima možete čitati na našem portalu dragodid.org i Fb stranici gdje prenosimo i ostale vijesti sa suhozidne scene Hrvatske i susjednih zemalja istočnog Jadrana.

Godišnji izvještaj 2021.
Godišnji izvještaj 2020.
Godišnji izvještaj 2019.
Godišnji izvještaj 2018.
Godišnji izvještaj 2017.
Godišnji izvještaj 2016.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Udruga trenutno broji 58 redovitih i 38 pridruženih članova i članica. Uvjet za primanje u redovito članstvo je sudjelovanje na jednoj osmodnevnoj ili više kraćih radionica suhozida.

Ines Bačan, Zagreb
Antun Bahat, dipl.ing.prom., Zagreb
Katarina Bačić, bacc. konzervacije kulturne baštine, Rijeka
Julia Bakota Švencbir, mag.ing.agr., Split/Zagreb
Ante Barać, Sinj
Karla Bastalić, stud. arhitekture, Zagreb
Dražen Berlančić, mag.act.soc., Zagreb
Siniša Bodrožić, dipl.ing.arh., Slavonski Brod/Zagreb
Stipe Božinović, mag. paed., Split
Filip Bubalo, prof. povijesti/muzeolog, Split
Roko Buneta, bacc. ing. naut., Zlarin
Ana Burić, mag.ing.arh., Split/Rijeka
Xavier Cartwright, Hvar/London
Doris Čalić, stud. međun. poslovanja, Zagreb
Alen Čikada, Žminj
Luana Čikada, Žminj
Andrea Čeko, mag. ing. arh., Split/Zagreb
Bruno Diklić, Zagreb
Anton Divić, dr.sc., mag. arheologije, Zagreb
Pavo Đukan, univ.bacc.ing.prosp.arch., Konavle
Laura Ercegović, bacc.ing.arh., Zagreb
Maja Flajsig, mag. pov. umjetnosti i etnologije, kult. antropologije, Zagreb
Luka Forko, stud. etnologije, Zagreb
Grga Frangeš, dipl. etnolog/muzeolog, Zagreb/Šapjane
Matija Fukat, dipl.ing.arh, Vrbovec
Fabio Gržinčić, univ. bacc. ing. el., Klana
Leo Hrs, mag.oecol. et prot.nat, Zagreb
Ana Jadrijević, prof. hrv. jezika i književnosti i prof. fonetike, Primošten
Paweł Jaroszewski, Krakow
Daniel Jokić, mag. geografije, Dubrovnik
Ivan Jovanovac, dipl.ing.arh., Osijek
Josipa Jurlina, mag.ing.kraj.arh., Osijek
Jana Kačar, mag.ing.arch., Rijeka
Nikola Karaman, mag. ing. biol. i ekol. mora., Dubrovnik
Sean Robert Kennedy, dipl. dizajna i tehnologije gradnje, Perth/Grohote
Nevena Kereša, dipl.ing.arh., Varaždin/Wien
Ana Kolarević, specijalistica za optimizaciju konverzija, Zagreb
Tanja Kremenić, dr.sc., mag. geografije, Cres
Marta Krištofić, bacc. krajobrazne arhitekture, Zagreb
Miran Križanić, mag.ing.arh., Karlovac/Zadar
Vedrana Križanić, stud. šumarstva, Karlovac/Zagreb
Petra Kudrić, studentica farmacije, Sinj
Mateja Kuka, mag. pov. umjetnosti i antropologije, Karlovac/Zagreb
Jelena Kulušić, aps. etnologije, Miljevci/Zagreb
Lorena Kuveždić, stud. etnologije i kulturne antropologije i fonetike, Zagreb
Zoran Lalić, bacc.ing.sec, Zlarin
Nina Lišnić, mag. etnologije i kulturne antropologije, Osijek/Zagreb
Zvonimir Malbaša, mag.ing.aedif, Sinj
Duje Mikelić, Vranjic/Zadar
Oleg Miklić, teh. za računarstvo, Rijeka
Ivan Milanovski (Mile), magistar etnolog/bibliotekar, Zagreb
Ivona Miloš, mag. dizajna, Praputnjak/Rijeka
Maja Mrvelj, stud. arheologije i pov. umjetnosti, Zagreb
Andro Nigoević, klesar, Nerežišća
Goran Ovanin, Sisak
Ivan Oštarčević, mag. edukacije likovne kulture, Zagreb
Ivana Pavišić, bacc.archaeo., Zadar
Lea Pavković, stud. pov. umjetnosti i muzikologije, Zagreb
Marko Pejić, mag. etnologije, Zagreb
Sanela Planinčević, mag.ing.geod., Zagreb
Fran Polan, univ. bacc. ing. arch., Zagreb
Sara Popović, dr.sc., mag. arheologije, Zagreb
Matej Požega, mag.ing.arh., Karlovac/Zagreb
Dora Raič, mag.ing.kraj.arh., Zagreb
Nikola Radočaj, Đakovo/Zadar
Iva Radošević, mag.ing.arch. , Zagreb
Mirna Ratkajec, dipl.etnolog/pov.umjetnosti, Vrbovec
Miše Renić, dipl.ing.arh., Zagreb
Nikica Renić, prof. povijesti, Zagreb/Vis
Ante Senjanović, dipl.ing.arh., Split/Zagreb
Filip Marko Srdić, stud. etnologije i kulturne antropologije, Zagreb
Karlo Srdoč, stud. arheologije i etnologije, Pazin
Anera Stopfer, mag. francuskog jezika i književnosti, Zagreb
Vilma Stopfer Svečnjak, mag.ing.kraj.arh., Zagreb
Petra Sturica, mag.ing.prosp.arch., Konavle
Hrvoje Svečnjak, scenski stud., Zagreb
Sanja Šaut, građ. tehničar, Dubrovnik
Ana Šepić, stud. arhitekture, Rukavac
Bruno Škeljo, mag.ing.aedif, Zagreb
Andreja Španović, dipl.sanit.ing, Mošćenice/Sisak
Filip Šrajer, dr. sc., dipl.ing.arh., Zagreb
Mario Švencbir, mag.ing.agr., Zagreb
Vinko Tarbušković
Nikola Tesla, Starigrad Paklenica
Romina Tominić, mag. medijskih umjetnosti i praksi, Lovran
Mislav Tovarac, mag. arheologije, Zagreb
Marija Tkalec, mag.inf., Bedekovčina/Zagreb
Anita Trojanović, mag.ing.prosp.arch., Konavle
Anica Tubanović, stud. pov. umjetnosti i antropologije i etnologije, Zadar/ Đakovo
Ana Uremović, bacc. art., Zagreb
Marijana Varašanec, dipl.ing.fizike, Rijeka
Jakov Varenina, mag.ing. računarstva, Trilj
Zrinka Vrkić, mag.ing.arh., Zadar
Mario Zaccaria, mag. arheologije, Rijeka
Mihaela Zajec, stud. pov. umjetnosti i ukraj. jezika i kulture, Zagreb
Josip Zanki, dr. sc. etnologije i antropologije, Zagreb

4GD_Statut

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Twitter
  • del.icio.us
  • Print
  • Tumblr