37 novih nositelja umijeća suhozidne gradnje

Ministarstvo kulture je 11. ožujka 2019. službeno ažuriralo Popis nositelja umijeća suhozidne gradnje s nove 32 fizičke i pet pravnih osoba. Vijest je značajna jer se radi o prvoj nadopuni Popisa nositelja nakon što je umijeće u prosincu 2016. godine dobilo trajnu zaštitu kao nematerijalno kulturno dobro RH (više).

IMG_2120

Nakon više provedenih godišnjih istraživanja potencijalnih nositelja diljem Hrvatske, udruga DRAGODID je Ministarstvu predložila upis novih 37, a svi su i prihvaćeni te službeno uvršteni u Popis nositelja, koji sada okuplja 90 meštara suhozida i organizacija koje se njime bave:

Andrijano Nigoević, Jere Viskojca 1, 21423 Nerežišća
Anđelko Šešo, Anđela Nuića 4, 10040 Zagreb
Ante Gracin, A, Starčevića 28, 21485 Komiža
Ante Kulušić p. Jole, Težačka 2, 21218 Seget Donji
Ante Zelić, Zelići 38, Brela
Anton Mužić, Orlec 71, 51557 Cres
Antun Vranković, Svirče 63, 21462 Vrban
Braco (Stjepan) Jerković, Smrka 2, 21423 Nerežišća
Cvetko Kuljanić, Put brajdi 3, 51557 Cres
Damir Fistanić, Ante Petravića 7, Split
Damir Kapov, Varoš 6, 22244 Betina
Darko Kulišić, S.S: Kranjčevića 34, Dubrava (Pelješac)
Davor Božanić, Donja Salbunara 14, o. Biševo, 21485 Komiža
Davor Matešić, Petra Preradovića 11, 22000 Šibenik
Denis Bogoević-Marušić, 20 244 Potomje
Denis Buklijaš, Put Ruskovića 3A, Orebić
Dražen Matešan, Poljiča knežavina 51, Srinjine
Francesco Rukonić, Mandalenska 24, 51554 Nerezine
Frankopan Medović, 20243 Kuna, pelješac
Frano Miloš, Ponikve 15, Ston
Goran Jambrešić, Gravot 9, 51550 Mali Lošinj
Ivan Cvjetanić,Glavica 35,21410 Postira
Ivan Stričević, Put kule 29, Solin
Ivan Šajin, Prolaz iz punte Jurana 26, Korčula
Ive Šikić Bažokić, Luke 33, 22243 Murter
Ivica Tomičić-Tajnikov, Marina Blagaića 25, Hvar
Ivo Antunović, Gornji Đurinići, 20215 Gruda
Ivo Butković, Kralja Petra Krešimira IV 8, Mandre, 23251 Kolan
Josip Kovačić, Talja 35, 21412 Pučišća
Josip Martinić – Meštrante, Zidarski put 4, 21412 Pučišća
Josip Tomulić, Supetarska Draga 444, 51280 Rab
Joso Kulušić, Kaočine, Kulušići 31, 22324 Drinovci
Joso Vranjković, Širitovci, Vranjkovići 3, 22324 Drinovci
Jure Šantić – Prepedalo, Glavica 33,21410 Postira
Kuzma Žuvela-Vilić, Ulica 43 (br.5), Vela Luka
Livio Hrelja, Ivanje 21, 51557 Cres
Ljubo Galijanić, Bože Milanovića 22, 51550 Mali Lošinj
Marija Mrgudić, Zrinsko-Franskopanska 19, 20250 Orebić
Marija Radetić, Kraja Tomislava 33, Trpanj (Pelješac)
Marinko Krstaš, Mundanije 119, 51280 Rab
Marino Šimičić, Barbat 567, 51280 Rab
Mario Mužić, Orlec, 51557 Cres
Mario Rukonić, Mandalenska 24, 51554 Nerezine
Mate Kulušić (p.Jole), Kaočine, Kulušići 21, 22324 Drinovci
Mihovil Depolo, Ulica Hr. bratske zajednice 24,Korčula
Milan Pecotić-Petrušac, Smokvica br.120, Korčula
Mile Bašić, Kaočine, Bašići 11, 22324 Drinovci
Miroslav Veselinović, Čičevac 5, 22301 Golubić
Nada Zlokić-Stadler, Potirna 66, Potirna
Nikola Baržić, Vinka Foretića 7, 21485 Komiža
Nikola Rebrović, Belej 92, 51554 Nerezine
Omer Ribarić, Banjol 59, 51280 Rab
Pero Kukuljica, Mihanići 32, 20217 Pridvorje
Petar Marinović-Anđelo, Kuk 39/1, 21405 Milna
Rudolf Brnić, Rudine 3, 51514 Rudine,
Sandro Tarabocchia, Kacatov, Orlec78A, 51557 Cres
Slavko Perkić, Barbat 485, 51280 Rab
Tonći Miletić-Gulin, Stani, Stračinčica, 20270 Vela Luka
Toni Ćurković, Šetalište kneza Domagoja 20, 20250 Orebić
Toni Martinović, Ul. 41., 49/3, 20270 Vela Luka
Valter Medančić, Fažanska cesta 9, 52215 Vodnjan
Vicko Bušelić, Srida sela 55, Tučepi
Vladimir Katić, Hreljin 69, 51226 Hreljin
Vlaho Trtoman, Bani 9, 20216 Dubravka
Zorka Kapetanović, Daruvar (Sedramić-Drniš)
Zrinko”Vijeko” Mičetić, Praputnjak 193a, 51225 Praputnjak
Zvonimir Stojanov, Biogradska 2, Drage, Pakoštane 23211

Centar za zdravo odrastanje IDEM i ja, 51550 Mali Lošinj
Gradnja Marić d.o.o., Lozica 98, 20235 Lozica
Institut za pomorsku baštinu ARS NAUTICA, Kuntrata 5, 23212 Tkon
KAPITEL d.o.o., 9. rujan 6, 52341 Žminj
Maslinarska zadruga „Lun“, Lun 96/D, 53294 Lun
Obrt “Citadela”, Marinko Kučan, Ružić Selo 151, 51226 Hreljin
Obrt BILI/ BILI d.o.o., Ivica Marinelić, Gornji Humac 108, 21414 Pučišća
Planinarsko društvo Kamenjak Rab, Trg M. Arba 2, 51280 Rab
PZ Dolčina, Praputnjak 158a, 51225 Praputnjak
Stinapradidova d.o.o., Petra Krešimira IV 6, Mandre, 23251 Kolan
U.O. „Kontin“, Put križa 4, 21460 Stari Grad
Udruga “BABIN PAS”, Velebić 26, Rovinjsko Selo, 52210 Rovinj
Udruga “Suhozid”, Petra Krešimira IV 8, Mandre, 23251 Kolan
Udruga „4 GRADA DRAGODID“, Šapjane 23, 51214 Šapjane
Udruga „Gea Viva“, Prodolina 864, 21405 Milna
Udruga „Hrapoćuša“, Dol 36, 21410 Postira
Udruga „Pjover“, Velo Grablje 92, 21450 Hvar
Udruga „Pramenka“, Orlec 4, 51557 Cres
Udruga „SOL“, Olib 10, 23296 Olib
Udruga Argonauta, Pijaca Društva seoske izobraženosti bb, 22 243 Murter
Udruga ovčara „ŠKRAPARICA“, Mundanije 197,51280 Rab
Udruga Praputnjak – kulturni krajolik, Praputnjak 51, 51225 Praputnjak
Zavičajno društvo “Puntari” – Punta Križa, Zagazine 4, 51550 Mali Lošinj

Popis je objavljen i u Narodnim novinama. Čestitke svima!

Komentiraj

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

hrHR